İstanbul 2053 Vizyonu
Yazar : Recep Bozlağan
Yayıncı : Hayat Yayınları
Fiyat: 15.60 TL   Liste Fiyatı : 20 TL
Ürün Satışta. Temin Süresi: 2 Gün / % 22 İndirim
Adet
Etiketler : İstanbul Kitapları,
Hakkında
Yorumlar
Özellikler
Diğer Resimler
İstanbul'un fethinin 600. yıl dönümü 2053 yılında kutlanacak.

Bir balıkçı köyü olarak kurulan binyıllar boyunca küçük bir şehir olarak varlığını devam ettiren İstanbul tarihin gördüğü en büyük devletlerden ikisine asırlar boyunca başşehirlik yaptı.
Şehrin kudreti zaman zaman Akdeniz'in tamamına Asya steplerine Batı Avrupa ovalarına ve hatta Afrika savanalarına erişti.

İstanbul kimi zaman tabii felaketlerle kıtlıklarla salgın hastalıklarla yağma ve katliamlarla yüz yüze kaldı. Gün geldi var olma mücadelesi verdi. Gün geldi milyonlarca insanın umudu ekmek kapısı oldu.

21. asra kalabalık bir metropol olarak giren İstanbul gelişen ekonomisi rakipsiz coğrafi konumu ve geniş bir yelpazede sunduğu sosyo kültürel imkanlarla geleceğin dünyasında güçlü bir pozisyon iddiasında.

İstanbul'u yeniden dünyanın zirvesine taşıyacak kapsamlı bir dönüşüm programının uygulamaya konulması elzemdir.
Şehri 2053'e taşıyacak vizyon Fatih Sultan Mehmet'in 1453 yılında yüklendiği misyonla buluşturulmalı ve İstanbul 2053'e dünyanın lider şehri olarak girmeli.

Bu kitap İstanbul'u 2053 vizyonuna ulaştırmayı amaçlayan bir mefkure etrafında kaleme alınmış yazıları içeren istisnai bir çalışmadır.

Eser İstanbul'a tutkuyla bağlanan ve ona hizmet etmeyi hedefleyen herkese faydalı olacak bir başvuru kaynağı niteliğindedir.

Okuyucu Yorumları

Sayfa : 227
Ebat : 155 X 225
Basım Yeri : İstanbul
Basım Tarihi : 2013
Barkod-ISBN : 9786051510309
Diğer dosyalar ..